Informacje - własna strona www

Co jest potrzebne aby posiadać własną stronę internetową?
Domena - adres internetowy
   
 • jest to adres strony www wymagany aby mogła ona zostać odnaleziona w internecie. Najczęściej to "www.adrestwojejstrony.pl" lub "www.nazwafirmy.pl". Dostępne są również inne lokalizacje, jak:
  - ".com" - międzynarodowa
  - ".com.pl" - komercyjna polska
  - ".info" - informacyjna
  - ".org" - organizacja

  To tylko te co bardziej popularne. Pełna lista jest bardzo długa i zawiera choćby skróty wszystkich krajów.
 • Koszt - zazwyczaj w promocji za 1 rok to mniej niż 1 zł lub nawet za darmo. Kolejne lata to w zależności od lokalizacji koszt max 300 zł Netto rocznie natomiast za standardową ".pl" jest to około 120 zł Netto.

Hosting - serwer przechowujący stronę
 • Jest to usługa składająca się z najmowania specjalnego komputera (dokładniej - serwera) oraz łącza internetowego. Polega na tym, że dana firma udostępnia te zasoby aby strona www innej firmy mogła zaistnieć w internecie. Prościej ujmując odpowiada za to, że po wpisaniu w przeglądarkę internetową adresu www Państwa strony pojawi się ona na ekranie końcowego użytkownika.

  Serwer jest cały czas włączony i cały czas podłączony do internetu. Posiada ponadto zainstalowane odpowiednie oprogramowanie, za pomocą którego nie tylko sprawia, że strona jest dostępna w internecie ale i jej działanie od strony technicznej jest prawidłowe.
 • Koszt - zależy tak naprawdę od usługodawcy. Ceny, które można określić jako przystępne za usługę o profilu nadającym się do strony firmowej lub niedużego serwisu internetowego to około 300 zł Netto rocznie. Dla nowych klientów zazwyczaj obowiązują promocje i koszt wynosi wtedy około 150 zł Netto za pierwszy rok.
 • Na rynku jest wielu usługodawców ale niewielu godnych polecenia. Uważany w branży za najlepszego, którego sami polecamy, posiada bogate zaplecze techniczne, informacyjne, oraz wiele łączy internetowych o wysokich przepustowościach do większości operatorów internetu na świecie. Zapewnia usługi o bardzo wysokiej tzw. redundancji czyli niezawodności – strona jest dostępna w internecie bezustannie i bardzo szybko reaguje na akcje korzystających z niej użytkowników.

Kod HTML - gotowa strona www
 • Jest to specjalny język programowania, za pomocą którego przekazuje się przeglądarkom internetowym informacje co mają wyświetlić aby ostatecznie ukazała się użytkownikowi gotowa strona Państwa firmy.
 • Z technicznego punktu widzenia kod HTML jest tylko finalnym elementem wysyłanym do przeglądarki. Do jego przygotowania stosuje się inne technologie, dużo bardziej złożone, jak PHP, bazy danych MySql i inne. Dzięki PHP oraz bazom danych można dynamicznie tworzyć zawartość strony, wyświetlać np. listę Państwa usług lub produktów, tworzyć systemy zarządzania treścią (CMS), sklepy internetowe i wiele innych.
 • Koszt - zależy zarówno od wykonawcy jak i stopnia skomplikowania takich elementów jak:
  - projektu graficznego
  - układu strony
  - ilości podstron i powiązań między nimi
  - ilości materiałów na stronie
  - wersji językowych
  - efektów
  - i innych czynników

  Ostateczny koszt strony firmowej może się wahać od 500 zł do nawet kilkunastu tysięcy. Zwykle jest to ok. 2 - 4 tys. zł Netto

Wykonawca i opiekun strony
 • Zadaniem dobrego wykonawcy jest pomóc klientowi w doborze wymaganych do posiadania strony usług oraz poprawne zintegrowanie ich z przedmiotem zadania głównego, czyli samą stroną www.
 • To nie wszystko jednak - gotowa strona z czasem będzie zmieniać swą zawartość, być może zajdzie potrzeba dodania do niej nowych możliwości czy po prostu zwiększenia jej popularności przez pozycjonowanie. Takie aspekty są częścią tzw. "opieki nad stroną" czyli działań wspierających jej rozwój. Duże znaczenie ma jej jakość techniczna, im wyższa, tym łatwiej ją modyfikować.
 • Nasza firma oferuje wszystko co zostało właśnie sprecyzowane i jest doskonałym partnerem, z którym można odnieść sukces w internecie. Zapraszamy do współpracy.

zaufali nam:

 • -zdobywca wielu nagród kulinarnych
 • -gospodarz gwiazd polskiej sceny muzyki i filmu
 • -miejsce prezentacji teppanyaki show
 • -kuchnia azjatycka: chińska, japońska oraz tajska
Papaya w portfolio >>
Tagi: tworzenie stron www z CMS, projektowanie stron Kraków
Copyright © by elektrocomp 2009 - 2018 Kraków